Jakie auto najlepsze do miasta

Małe i zwinne, a jednocześnie ekologiczne samochody miejskie mogą zaoferować wiele zalet użytkownikom. Odpowiednie auto musi być przyjemne do jazdy w miejskich warunkach oraz łatwe w parkowaniu. Na dużą uwagę zasługuje także silnik. Do miasta najlepiej sprawdzają się te o pojemności 1 lub 1,2 litra. Taki silnik to doskonały wybór do małych i lekkich samochodów. Kluczowym aspektem jest także przestrzeń do wykorzystania zarówno w bagażniku, jak i na siedzeniach. Nie można nie wspomnieć również o komforcie jazdy, który wbrew pozorom jest bardzo ważny nawet podczas wykonywania krótkich tras po mieście. Wiele osób zastanawia się, jakie auto jest najlepsze do miasta? Przedstawiamy kilka przykładowych propozycji z każdej klasy.

  • BMW serii 5 – limuzyna od niemieckiego producenta od lat cieszy się ogromną popularnością. Sześciocylindrowe silniki, napęd na tylną oś oraz klasyczna stylizacja to największe zalety tego samochodu. Dodatkowo, należy wspomnieć o harmonijnym układzie kierowniczym i skrzyni biegów, a także dużym komforcie jazdy oraz bardzo dużym bagażniku BMW serii 5.
  • Skoda Karoq – znakomita funkcjonalność i duża przestronność to największe zalety wnętrza samochodu. Do tego dochodzi pojemny bagażnik, doskonała ergonomia oraz wygodne siedzenia. Ponadto, Skoda Karoq zapewnia dobry komfort jazdy i pewne prowadzenie.
  • Mercedes Citan – to van wprost stworzony z jazdą po mieście. Bardzo praktyczne wnętrze pozwala na transport ponadwymiarowych przedmiotów. Dodatkowym atutem Mercedesa Citana jest składane siedzisko pasażera oraz uchylana kratka za oparciem. Nie brakuje także wielu schowków na drobne przedmioty czy telefon komórkowy. Jego największą zaletą jest jednak fakt, że prowadzi się go, jak samochód osobowy.
  • Citroen Berlingo – to kolejny van, który chętnie wybierany jest do jazdy po mieście. Łatwe zapalanie o każdej porze roku, niezawodny silnik, a także pojemny bagażnik to najważniejsze zalety samochodu. Do tego dochodzi szybka możliwość złożenia siedzeń, co znacznie powiększa pojemność bagażnika. Co więcej, Citroen Berlingo mało pali oraz jest wygodny w jeździe nawet po dziurach i na zakrętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *