Czy występuje limit kilometrów przy wypożyczeniu samochodu za gotówkę lub z OC sprawcy?

Bez względu na to, czy decydujesz się na wynajem samochodu za gotówkę z wypożyczalni, czy może chcesz ubiegać się o wynajem auta z OC sprawcy, dokładnie przeczytaj warunki, które oferuje firma lub ubezpieczyciel. Zastanawiasz się, czy w umowie mogą znajdować się limity kilometrów, które można przejechać takim samochodem? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym omawiamy potencjalne ograniczenia.

Wypożyczenie samochodu za gotówkę a limit kilometrów

Wybierasz się na wakacje, a może potrzebujesz pojazdu zastępczego, podczas gdy Twój jest w naprawie? Z pewnością interesuje Cię oferta wypożyczalni. Najlepiej jeszcze przed podpisaniem umowy dokładnie się z nią zapoznaj. Wiele firm nakłada na klientów swego rodzaju ograniczenia, których należy przestrzegać. Przykładowo, wynajmując auto na dobę, musisz zwrócić pojazd w ciągu 24 godzin. Warto również doczytać, czy wypożyczalnia nie wprowadziła limitu przejechanych kilometrów. Niektóre firmy określają w umowie np. dzienny dystans, który można pokonać samochodem, a za każdy kolejny kilometr należy dodatkowo zapłacić. Czasami obejmuje to inne kary umowne. Najczęściej takie ograniczenia nakładane są podczas wynajmu krótkoterminowego, niemniej jednak nie jest to standardem każdej wypożyczalni. Ponadto, zdarza się, że tego rodzaju ograniczenia mogą zostać zwiększone na życzenie klienta.

Wynajem auta z OC sprawcy a limit kilometrów

Zapewne wiesz już, że jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku, a Twój pojazd nie nadaje się do użytku, to przysługuje Ci auto z OC sprawcy. Obejmuje to zarówno szkodę częściową, jak i całkowitą. Istnieją jednak pewne ograniczenia, które nakładane są przez ubezpieczycieli. Przykładowo, ubezpieczyciel może odmówić wynajmu auta z OC sprawcy lub pokrycia kosztów w przypadku, gdy poszkodowany posiada drugi pojazd, z którego może korzystać podczas naprawy. Ponadto, wynajmowany samochód musi być tej samej klasy, co Twój w naprawie. Niemniej jednak ubezpieczyciel nie może narzucać poszkodowanemu żadnych limitów kilometrów bądź godzin, w których można użytkować samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *