Czy użytkowanie samochodu z OC sprawcy redukuje i obniża podstawowe świadczenie z tytułu uszkodzeń Twojego auta?

Zapewne wiele poszkodowanych osób rozważających wynajem auta zastępczego, zastanawia się nad różnymi kwestiami związanymi z zaistniałą sytuacją. W końcu niecodziennie uczestniczy się w wypadku lub kolizji. Każdy wypadek lub mniejsza stłuczka to ogromny stres zarówno dla sprawcy, jak i poszkodowanego. Zastanawiasz się, czy użytkowanie auta zastępczego z OC sprawcy redukuje świadczenie z tytułu uszkodzeń Twojego samochodu? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie i rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu. Czytaj dalej.

Użytkowanie samochodu z OC sprawcy a świadczenia z tytułu uszkodzeń własnego pojazdu

Wynajem pojazdu zastępczego, szczególnie za pierwszym razem, może wzbudzać wiele wątpliwości. Niemniej jednak na szczęście wszelkie kroki i procedury są regulowane prawnie, więc nie musisz martwić się o ewentualne nieścisłości. Mianowicie, sprawę auta zastępczego z OC sprawcy reguluje podstawa prawna: Art.34 ust.1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych [1] oraz Art. 361 Kodeksu Cywilnego [2], Art. 363 Kodeksu Cywilnego [3] oraz Art. 415 Kodeksu Cywilnego [4]. Dowiedz się więcej.

Czy użytkowanie auta zastępczego z OC sprawcy redukuje świadczenie z tytułu uszkodzeń mojego samochodu?

Dzięki temu, że najem samochodu zastępczego z OC sprawcy uregulowany jest prawnie, nie musisz się niczego obawiać. Najem pojazdu zastępczego zarówno w przypadku szkody całkowitej, jak i szkody częściowej nie redukuje podstawowego świadczenia z tytułu uszkodzeń Twojego samochodu. Ponadto, najważniejszą zaletą korzystania z bezgotówkowego najmu jest brak konieczności wpłaty kaucji za wypożyczenie auta. Wszystkie formalności z ubezpieczycielem będą należały do wypożyczalni. Jeżeli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania dotyczące wynajmu pojazdów, to śmiało skontaktuj się z nami. Posiadamy lata doświadczenia w branży i chętnie odpowiemy na Twoje pytania i ewentualne wątpliwości. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszej wypożyczalni samochodów i skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *